Sivu 1/2
Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Kesä 21, 2011 11:11 pm
Kirjoittaja Detailingshop
Iltapäivää, täällä ilmoittautuu foorumille yksi aloitteleva autohinkkari, joka jo muutama vuosi sitten päätti alkaa Dodo Juice-kauppiaaksi. Verkkokauppa dodoshop.fi saatiin auki kolme viikkoa sitten, samana päivänä kun DJ täytti 4 vuotta!
Tarkoitus on keskittyä nopeaan & nöyrään asiakaspalveluun sekä Suomen parhaaseen DJ valikoimaan & edullisimpiin hintoihin.
Pesukinnas-foorumin käyttäjille heinäkuun loppuun 7% alennus koodilla
pk0711 verkkokaupasta. Kyselyitä ja kommentteja sekä vinkkejä tarjonnan laajentamisesta yms. otetaan vastaan
info@dodoshop.fi.
Terveisin
Simo
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Kesä 21, 2011 11:16 pm
Kirjoittaja Tonis
Tervetuloa vaan. -JP- tai Urran voi availla osion Apupoika osioon.
Pistä kuvia Porscheistasi näytille

Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Kesä 22, 2011 8:30 am
Kirjoittaja Urran
Tervetuloa foorumille tosiaan. Posan kanssa paljon jutellutkin kaupastasi ja rehellisesti hemmetin hieno juttu että jengi innostuu tuomaan näitä kamoja suomeen. Ymmärsin tekstistäsi ettei meikkaritaustaa ole, mutta se ei onneksi tällä foorumilla kasva esteeksi

Kun omia maahantuonteja käytät niin räpsi ihmeessä kuvia ja laittele Testiosiolle/Näyttämöön
Tonis vihjailikin jo apupoikaosiosta mutta nykyisinhän on kriteerit hieman tiukentuneet:
viewtopic.php?f=3&t=721
Eli foorumilla kirjoittelu/neuvominen johtaa mahdolliseen apupojaksi ylentämiseen
Väitän että koko Pesukinnas.com foorumin väki on kiinnostunut kuulemaan Dodon uusista tuotteista. Luonnollisesti olisi kiva jos osallistuisit topicceihin "mikä tuote sopisi minulle" yms
P.S. Jos testailet Tarmaladea niin laittelehan kuvia, mua kiinnostas kovasti tietää miten toi toimii

Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Kesä 22, 2011 8:44 am
Kirjoittaja TKe_
Yhden tilauskokemuksen perusteella toiminta oli todella nopeaa ja mikä mukavinta toimituskulut oli erittäin inhimilliset!
Jos valikoimaan saa esittää toiveita niin Born Slippy refill (en ainakaan äkkiä sitä löytänyt listoilta).
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Kesä 22, 2011 10:21 am
Kirjoittaja -JP-
Tervetuloa foorumille!
Urran kirjoitti:P.S. Jos testailet Tarmaladea niin laittelehan kuvia, mua kiinnostas kovasti tietää miten toi toimii

Tämä kiinnostaisi minuakin.
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Kesä 22, 2011 12:29 pm
Kirjoittaja Detailingshop
Ei ole meikkaritaustaa mutta vähän auttaa kun kaveri tekee leipätyökseen autojen fiksausta, ja nyt alkaa mulle jälleenmyyjäksi, sen verran tykkää tuloksista. Meidän kummankaan juttu ei taida olla useamman vahakerroksen tekeminen tms. kun molemmilla on täysi työ saada se yksikin kerros pysymään kunnossa, kaverilla asiakkaiden autoissa ja mulla omissa. Omasta mielestäni ei ole vain yhtä tapaa huolehtia autoista, joskus asiat täytyy tehdä nopeasti ja sitten taas joskus perusteellisemmin ja eri tapauksissa toimii eri aineet ja systeemit.
Yritän olla oikein ahkera ja ansaita apupoika-tason mahdollisimman pian...
Koitan löytää jonkun hyvän kohteen Tarmaladelle. Se on vaimoni suosikkiaine kilpa-autonsa siivoamisessa, kumijäljet lähtee aika kivasti ja sitten kiilto takaisin Red Mist Tropicalilla.
Joku kertoi päänsärkyhavainnoista jonkun sitruspohjaisen rasvanpoistoaineen kanssa, Tarmaladen kanssa ei ole ollut sellaisia havaintoja ainakaan toistaiseksi, olisiko ollut muitakin liuottimia mukana.
Simo
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Kesä 22, 2011 12:59 pm
Kirjoittaja Posambique
Loistava meininki! Tervetuloa Voorumille!
Sain mukavasti tuotteet, ja laskutus toimi hienosti. Kaikkea hyvää tälle firmalle!
Dodoshop kirjoitti: Omasta mielestäni ei ole vain yhtä tapaa huolehtia autoista, joskus asiat täytyy tehdä nopeasti ja sitten taas joskus perusteellisemmin ja eri tapauksissa toimii eri aineet ja systeemit.
Simo
Varmasti juurikin näin

Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Kesä 22, 2011 4:58 pm
Kirjoittaja Antto-
Pesuaineita jo tilanneena voin kehua toimintaa. Toimii paremmin kuin junan vessa

Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Kesä 22, 2011 9:42 pm
Kirjoittaja Dani
Tervetuloa foorumille!
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ma Heinä 11, 2011 11:35 pm
Kirjoittaja Detailingshop
Tarmalade-testiä ei ole saanut aikaiseksi järjestää, voisi olla parempi sitten kun on hyvä pikiaika maantiellä.
Kaikkea kivaa uutta tavaraa tulossa varastoon ja ainakin SN Hybridistä sekä Tyromaniasta täytyy järkkäillä testiotoksia tännekin.
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 12, 2011 4:53 am
Kirjoittaja S@mpp@
Onko tuota Dodon liukkarin tiivistettä tulossa varastoon? Saisi meinaan sen sitten samalla kun jotain kuitenkin olen tuolta tilaamassa

Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 12, 2011 9:55 am
Kirjoittaja Detailingshop
Born Slippy tiivistettä on tulossa mutten vieläkään uskalla sanoa minä päivänä, saattaa mennä pari viikkoa, jopa kolme. Dodoshopissa on aika edulliset toimituskulut ja kinnaslaisille -7% tämän kuun loppuun niin että tilaamaan vaan jos jotain tarvitset! Tai laita postia
info@dodoshop.fi niin keksitään jotain.
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 19, 2011 12:53 pm
Kirjoittaja Detailingshop
Iltapäivää!
Tänä aamuna tuli uusi tavaraerä Dodo Juicelta, joten nyt löytyy mm. Supernatural Hybrid Paste Sealant, Tyromania rengasvaha (30 ml ja 180 ml) sekä Born Slippy tiivisteenä. Kaikki löytyvät verkkokaupasta dodoshop.fi. Naapurit pääsevät halutessaan tekemään pikakokeita...
Simo
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 19, 2011 1:13 pm
Kirjoittaja Urran
^Otatko Tyromanian testiin.. kuvia!

Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 19, 2011 1:39 pm
Kirjoittaja Detailingshop
Koitanpa saada aikaiseksi ihan piakkoin!
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 19, 2011 1:50 pm
Kirjoittaja Posambique
Loistavaa!
Ja onnittelut apupoika-tittelistä
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 19, 2011 2:47 pm
Kirjoittaja TKe_
Tota tyromaniaa on hehkutettu jonkin verran DW:llä. Onko se dw hypeä vai totta, se selviää siitä tuleeko tilattu purkki piakkoin hankinnan jälkeen myyntiin
Edit, otin siis tyromaniaa testiin.
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 19, 2011 5:21 pm
Kirjoittaja Detailingshop
Posambique kirjoitti:Loistavaa!
Ja onnittelut apupoika-tittelistä
Kiitos kiitos, kaikille asianosaisille. Pitääpä yrittää toimia sen mukaisesti...
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 19, 2011 6:41 pm
Kirjoittaja S@mpp@
Tilaus tehty
Onko valikoimiinne tulossa Dodon lasienpesuaine..?
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 19, 2011 7:37 pm
Kirjoittaja Detailingshop
Kiitos tilauksesta.
Löytyy Dodon lasinpesuainetta Clearly Mentholia mutten voi myydä verkkokaupassa kun ADR-pakettien toimitus on niin hankalaa. Myydään siis nyt ainakin toistaiseksi vain tapahtumissa ja jälleenmyyjillä. Noutaakin voi jos viitsii,
info@dodoshop.fi niin voidaan sopia treffit Nokialla. Harmi ettei voi myydä ihan vapaasti, CM on saanut käyttäjiltä pelkkiä kehuja.
Kyröskoskella on yksi jälleenmyyjä jolla on ovet auki lähes aina, Kj-Rent & Fix Ky osoitteessa Sivutie 6, ja muitakin myyjiä saattaa tulla lähiviikkojen/kuukausien aikana mutta niistä myöhemmin lisää.
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ti Heinä 19, 2011 11:04 pm
Kirjoittaja Dani
Minkä kokoiset nuo Grit Guardit?
Kelasin vaan että mihin ämpäreihin nuo mahtuis?
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Heinä 20, 2011 8:24 am
Kirjoittaja Urran
Joo jos Simo viittii, niin voisit laittaa vähän strategisia mittoja noista Grit Guardeista. Siis esim. Yläkehän halkaisijan ja alakehän halkaisijan (ei vissiin oo sama).
Siis Itella on CM toimituksen esteenä

Kuitenkin saarivaltioiden pojat toimittaa kotiovelle asti?
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Heinä 20, 2011 11:37 am
Kirjoittaja Paavo Pesusieni
Loistavasti toimii kaupanteko! Oletko tekemässä jossakin vaiheessa tuolle dassin koneelle jotakin pakettia, josta löytyisi tarvittavat laikat ja DJ:n aineet viimeistelyyn?
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Heinä 20, 2011 2:55 pm
Kirjoittaja Detailingshop
Siitä CM:sta ja vastaavista ihmettelen minäkin sitä että määräykset joko eivät ole samat tai eivät koske kaikkia. No, minä toimin sen mukaan mitä olen asiaa selvittänyt ja tähän tulokseen olen tullut. Uudet LQ- eli limited quantity määritykset voivat helpottaa asiaa ja sen mukaan sitten taas toimitaan.
Grit Guardin yläosan halkaisija on 264 mm ja alaosan 258 mm ja korkeus 65 mm. Tein kaverille yhden setin noista Orthexin 8 litran ämpäreihin, onnistuu ihan nätisti leikkaamalla pienentää halkaisijaa. Ongelmana näyttää olevan kaikilla sama eli riittävän isojen ja kestävien ja vielä läpinäkyvien ämpärien löytäminen.
Kyllä tuosta Buff Daddysta eli DAS-6:sta voisi jonkun paketinkin tehdä, kiitos vinkistä. Täytyy vaan koittaa keksiä millä yhdistelmällä mennään, antaa tulla vaan ääniä eri laikoille ja aineksille! Lasken siitä sitten hyvän pakettihinnan.
Re: Dodoshop.fi
Lähetetty: Ke Heinä 20, 2011 4:01 pm
Kirjoittaja Tonis
Tyromaniaa täytyy testata. Kerkeis vaan poikkeen... Tuo Dodon oranssi on Lime Primelle sopiva leikkaavuudeltaan. Jos siis meinataan Dodolla mennä? Niillä kun ei superpehmeen lisäksi muita liene?