Sivu 1/1
Auton suojapeitteestä. Käytännön kokemusta?
Lähetetty: Su Huhti 17, 2016 9:43 am
Kirjoittaja juho
Millaisia ajatuksia kinnaslaisilla herättää auton (koko)suojapeitteestä niinkuin talvikäyttöön? Liian työlästä, ei tarvii koska talvi vähäluminen(Kehä kolmosen sisällä) vai joka kinnaslaisen vakiovaruste?
Maalipinnan pahin naarmuttajahan on lumiharjan käyttäminen yrittäessä harjaa autosta lumet pois....
Re: Auton suojapeitteestä. kKäytännön kokemusta?
Lähetetty: Su Huhti 17, 2016 12:43 pm
Kirjoittaja Juuzo
Ei ole, kyllä tuulessa lepattava peitto hiekkaisen auton päällä narrmuttaa huomattavasti enemmän kuin lumiharja.. Toimii tietty sisällä harrasteauton päällä [emoji6]
Re: Auton suojapeitteestä. Käytännön kokemusta?
Lähetetty: Ti Huhti 19, 2016 9:32 am
Kirjoittaja KaiKU
Isäni käytti 15 vuotta DX Corollansa päällä talvisin aina kokopeitettä ja sen näköinen se sitten oli eli kaikista auton "kulmista" oli maalit hankautuneet pois.
Re: Auton suojapeitteestä. Käytännön kokemusta?
Lähetetty: Ke Touko 18, 2016 11:47 am
Kirjoittaja Wespa
Tää jokavuotinen siitepölykausi pistää kyllä vakavasti harkitsemaan josko edes tämän ajan käyttäisi ulkona seisovalle ja harvakseltaan ajettavalle autolle jonkinlaista peitettä, kyllä noi pihan puut saavat oikein innostuessaan niin rivon näköiseksi vahatunkin auton ihan yhdessä yössä.
