Lauantai-illan puuhailuna laitoin Citigoon jo nopean suojan ja tässä lähtökohta:

Tässä työjärjestys ja yksi pesukuva.

Ensin BH Autofoam pintaan ja huuhtelu.
Sit BH Surfex(vahva seos) pintaan ja huuhtelu.
Iron-X pintaan ja huuhtelu.
Tar-X pintaan ja huuhtelu.
Tardis pintaan ja huuhtelu.
Sen jälkeen pesu mikrokuituhanskalla ja Surfexilla.
Konehuoneen pesin Autofoamilla suihkepullosta(+brush) kuin myös ovien ja takaluukun välitkin. Ne lähti muilta osin puhtaaksi jo tuolla, mutta ovien alareunat pesin vielä Tardiksella ja brushilla taas perään.
Auto alkoi olla todellakin puhdas, lentoruostettakin oli jonkun verran, pikeä ei oikeastaan yhtään. Vain muutamia pilkkuja siellä täällä.
Sen jälkeen kuivaus ilmalla ja Chemical Guysin valkoisella pyyhkeellä(ei mammutti vaan vielä isompi/kalliimpi).
Tämän jälkeen perästä lähti merkit pois, siis tekstit SKODA ja CITIGO. Skodan merkkejä en uskaltanut ottaa pois, koska en ole varma mitä alla on.
Seuraavana oli vuorossa ikkunat tai tarkemmin tuulilasi. Sen pyyhin ensin vielä Tardiksella ja perään vielä IPAlla. Sit G1 pintaan ja pieni odotus. Uusi levitys ja pieni odotus. Taas hetki ja vielä viimeinen eli kolmas kerta ainetta lasille. Tämän tein myös peileille.
Pois pyyhinnän apuna käytin G2:sta eli pieni suihkaus liinaan ja armotonta hinkkaamista.
Sen jälkeen laitoin FK1000 pintaan koko autoon ja muihin laseihin + valoihin. Sit muutama räpsy ja pois talllta. Toivotaan että kestäs kevääseen, sillon ois tarkoitus pinnoittaa auto huolella esim. CQuartzilla.
Tässä muutama kuva lopputuloksesta.
Siellä se voima asuu.

Pieniä muutoksia olisi tarkoitus tehdä tähänkin, H&R jousta, vannetta, Lamin-Xää, VCDS-koodailua jne.
Sisällä näyttää tältä.
