Sivu 1/1

Nielaisin syötin - teinkö virheen?

Lähetetty: Pe Joulu 16, 2011 1:32 pm
Kirjoittaja -ruoska-
Tervehdys.

CityDealissa oli lähes ohittamaton tarjous; Auton ulkopesu ja sisäpuhdistus sekä maalipinnan kiillotus vain 30€ (norm 115€)

Pakkohan tuo oli ottaa, mutta sitten alkoi hälärit soimaan:

Sinä saat:
Auton ulkopesun, sisäpuhdistuksen sekä nano kiiltopinnoituksen
Hellävaraisen käsinpesun autolle
Nanovahauksen suojaamaan auton maalipintaa ulkoisilta haitallisilta tekijöiltä

Mikä on nano kiiltopinnoitus?
Uskaltaako toimittajan antaa koskea maalipintaan hioma-aineilla? Onko edes hioma-aineita ylipäätään?
Jos on, pitäisikö pistää vaan omat vahat päälle?

Noh, onhan tuossa auton pesu ja sisäpesu 30€:lla, ei sekään ihan huono ole... kommentteja?

Re: Nielaisin syötin - teinkö virheen?

Lähetetty: Pe Joulu 16, 2011 2:18 pm
Kirjoittaja Urran
Jos meet niin jää seuraamaan ja kysy saatko kuvata videolle :D

Re: Nielaisin syötin - teinkö virheen?

Lähetetty: Pe Joulu 16, 2011 2:31 pm
Kirjoittaja mlatvala
Sekin vois olla kun vierestä seurailet toimitusta ja neuvot kokoajan :mrgreen:

Nielaisin syötin - teinkö virheen?

Lähetetty: Pe Joulu 16, 2011 2:46 pm
Kirjoittaja JUMA
No ei ole hinnalla pilattu!

Tuskin tuohon hintaan myllyttävät, vaan pinnoittavat (vahaus) jollain, jossa on myyvä sana; NANO.

Jos ei ole just myllytetty tai muuten tuore maalipinta, niin tuskin tuosta mitään haittaa on, vaikka pesua ei tehtäisikään 2BM.

Re: Nielaisin syötin - teinkö virheen?

Lähetetty: Pe Joulu 16, 2011 3:10 pm
Kirjoittaja -ruoska-
Pitääkin laittaa valot ja kamerat hyrräämään autoon joillain jatkovarsilla ja sanoa, että niihin ei tarvi koskea. :lol:

Maalipinta on keväällä kaksivuotias, kohtalaisen hyvässä kunnossa. Pitääpä aikaa tilatessa kysellä mitä ne sille tekee, miten ja millä aineilla (Veikkaus että selitys sisältää sanat puleeraus, Korrek ja/tai Turtlewax). Saa sen viilaajan leiman jo siinä vaiheessa, eivät sitten uskalla koskea autoon ollenkaan :twisted:

Haettaessa sitten omalla valaisimella vielä tarkistaa pinnat holojen varalta.

Pessimisti ei pety.

Re: Nielaisin syötin - teinkö virheen?

Lähetetty: Pe Joulu 16, 2011 3:30 pm
Kirjoittaja sonikk
-ruoska- kirjoitti:Noh, onhan tuossa auton pesu ja sisäpesu 30€:lla, ei sekään ihan huono ole... kommentteja?
Mäkin voin tehdä 30€:llä pesun, sisäputsin ja myllytyksen mutta se on kyllä aivan helvetin huono sitten :lol:

Nojoo, käy kokeilemassa ja kerro tuloksista, tuskin ne mitään peruuttamatonta vahinkoa saavat aikaiseks.

Re: Nielaisin syötin - teinkö virheen?

Lähetetty: Pe Joulu 16, 2011 9:14 pm
Kirjoittaja mlatvala
Pessimisti ei pety,

NoEini!

-pessimisti on aina oikeassa, tai positiivisesti yllättyny.

Re: Nielaisin syötin - teinkö virheen?

Lähetetty: La Joulu 17, 2011 12:13 am
Kirjoittaja Juze
sonikk kirjoitti:
-ruoska- kirjoitti:Noh, onhan tuossa auton pesu ja sisäpesu 30€:lla, ei sekään ihan huono ole... kommentteja?
Mäkin voin tehdä 30€:llä pesun, sisäputsin ja myllytyksen mutta se on kyllä aivan helvetin huono sitten :lol:
.
Eli käytännössä painarilla päältä ja sisältä sekä koneella nopeesti koko auto läpi ja volaa! :lol:

Re: Nielaisin syötin - teinkö virheen?

Lähetetty: Su Joulu 18, 2011 4:26 pm
Kirjoittaja juha.lehtimaki
Eiköhän siinä ole käsin pesu ja qd-tyyppinen vaha pintaan kuivauksen yhteydessä. Ei tuohon hintaan kyllä konetta esiin oteta.
Niin ja se imurointi/pölyjen pyyhintäkin vielä.
Aika tahtia saa pitää että mitään kolikkoa jäisi firman kassaan. Promo-tyyppinen tarjous siis ja kova toive että tuut uusiksi+ kerrot parille kaverille.