Aluksi haluan sanoa, että kyllä. Minulla on paaaaljon opittavaa vielä kuvaamisessa ja vaiheiden esittämisissä. Oikeasti kamerani ja puuhani ovat niin aloittelija tasolla, että joudutte nyt tyytymään ns. viimeistely kuviin.
Tälllänen vehje tuli siis Polon tilalle talliin lepäilemään;
Audi A4 B7 2,5Tdi 120kW S-Line 2005/2006
Ensi kilometreillä auto vaikuttaa olevan mukavassa kunnossa, ei ruosteita tai pahempia täppejä maalipinnassakaan. Tekniikka puoleen sen sijaan joutuu kajoamaan ahtimen osalta..
Kilometrit ei ulkopäin paljoa näy, ja sisältäkin se on loistavassa tikissä, lukuunottamatta BSR mattoja. Katu-uskottavuutta kenties..? Lastua kun ei vehkeessä kokoaikana ole ollut
Käyttövehkeeksi lähinnä tulossa teitä nielemään, mutta kuitenkin silmäteräksi jotta kunto säilyisi tuleville vuosille, omistajille sekä Kannon Romuun saakka hamassa tulevaisuudessa.
Tänään päästiin kuitenkin kaverin kanssa tutkailemaan autoa perus pesupuuhan merkeissä:
Esipesu
[*]Nesteen Liukkari
[*]Huolellinen huuhtelu
Pesu
[*]BigOrange + Basic Pesusieni
[*]Huuhtelu
[*]x2
Suojaus
[*]Meguair's GoldClass x2
Sisätilat
[*]Meguair's Quick Interior Cleaner
Mustat muovit
[*]AutoGlym Bumber Care
Edit. Sisätilat myös Otsonoitiin.
Kuvasaasteet:

Auto nosturilla ja vahattuna.



Maalipinta ei pesunaarmuilta ole välttynyt, tähän tulossa muutos jossain vaiheessa.

Toimistossa tulen viettämään aikaa, vaikkei auto liiku. Tähän astisen autoilu-uran ensimmäinen rakastuminen.

Auto valmiina vahattuna ja muut toimenpiteet suoritettuina.



Toivottavasti en nyt ihan täysin flopannut.




