
Tänne voi siis jakaa tuotteesta mielipiteensä, miten ainetta työstetään, miten on kestänyt jne. yleistä löperrystä ja vinkkejä









 ja paksun pinnan sain tehtyä.
 ja paksun pinnan sain tehtyä.Eli et tehnyt tän ohjeen mukaan: http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/ ... -coat-2-0/?Dani kirjoitti:Audi A3 vm. -12, ulkopinnat 55min. ja sisäpinnat ~30min.
Ainetta kuluin ruhtinalliset 2-3ml
Muutama täplä piti savestaa, muutamat mikronaarmut piti myllyttää pois, pianolakatut B-pilarit myllytin ihan vimosen päälle ja lopuksi koko auto kauttaaltaan läpi 80' IPA:a ja paineilmalla lopullinen "kuivaus".
Opti-Coat 2.0 oli äärimmäisen helppo "työstää", ei mitään ongelmia minkään suhteen.
Nyt saa pinnoite kuivua sisällä koko vkl yli ja auton luovutus vanhemmille tapahtuu ensi viikolla. Jälleenmyyjät eivät luovutuspese autoa, vaan mä hoidan sen niitten puolesta


1. About noin mutta en tehnyt välipyyhintää, en nähnyt sille tarvetta.samunoz kirjoitti: 1. Eli et tehnyt tän ohjeen mukaan: http://www.detailedimage.com/Ask-a-Pro/ ... -coat-2-0/?
2. Kuinka nopeasti toi silottuu jos kerran et pyyhkinyt liinalla?
3. Onko sulla tietoa kuinka kauan säilyy putkilossa toi tavara?
4. Näkyyköhän tuote hyvin jos levittää hopeiseen pintaan? Levititkö sillä levittimellä joka tuli mukana?
Tulipa taas kysymyksiä
 , ja joo levitin tolla keltaisella pädillä.
 , ja joo levitin tolla keltaisella pädillä. 
 
 
  Onko Dani operaatiosta tulossa laajempaa juttua näytämöön?
 Onko Dani operaatiosta tulossa laajempaa juttua näytämöön?
 Mitenköhä ku noi mun lasit on semmoset että hylkii todella heikosti tuulilasi ja ETENKIN tummennettu takalasi vettä. Nuo takalasit on siis sävylaseja. Toi on joku dilemma joka vaivaa kuulemma usein kuumissa maissa olleita autoja, vrt maalipinnan auringonpolttamat. Eli mitä tehdä pohjalle laseille. Sain ne kyllä viimeksi hylkimään aquawaxilla ihan vaan normipesun jälkeen mutta ei ollut pitkäaikaista se .
 Mitenköhä ku noi mun lasit on semmoset että hylkii todella heikosti tuulilasi ja ETENKIN tummennettu takalasi vettä. Nuo takalasit on siis sävylaseja. Toi on joku dilemma joka vaivaa kuulemma usein kuumissa maissa olleita autoja, vrt maalipinnan auringonpolttamat. Eli mitä tehdä pohjalle laseille. Sain ne kyllä viimeksi hylkimään aquawaxilla ihan vaan normipesun jälkeen mutta ei ollut pitkäaikaista se .Pesu, clay ja IPA:lla sienestät lasipinnat, lopuksi vielä puhtaalla rätillä pyyhit lasit kuivaksi.powermitsu kirjoitti:Eli mitä tehdä pohjalle laseille.
 
  Ehkäpä tällekin löytyy paikka Danin sydämestä...
  Ehkäpä tällekin löytyy paikka Danin sydämestä... 