Pari kuvaa mallin vuoksi, älkää välittäkö ruosteesta, ne korjataan kunhan keritään...








Onks tää jotenkin verrattavissa menzernan apo60? ei varmaan ole tuttu aine? toi apo60 on tosin oikeasti fillaava aine, mutta on sillä sitten järkyn fleikkaavat ominaisuudetkin. en koskaan tajunnut testata ns. kolmanneksi stepiksi vaikka ip2000 -> ff4000 -> apo60.JaniH kirjoitti:Malco Nano Care Polishing Creme testattu, en saanut naarmun naarmua pois eikä edes hirveästi peittänyt. aika näyttää että onko hyvä vaha vai ei, odotukset eivät ole kovinkaan korkealla...
Repesin, hyvä aineJaniH kirjoitti:en saanut naarmun naarmua pois













Ja viikon päästä uusiksi kun tehdään eka automaattipesu koeajon jälkeenJaniH kirjoitti: Viikonloppuna käyn tekemässä pari autoa autoliikkeessä niin niihin tuo on aivan mahtitavaraa, karvan kanssa punaisen japsipinnan yli niin valmis =)
+1Urran kirjoitti:Siis mitä v***ua. Ei todella mitään 1-step karva-ajoja. Mielummin vaikka pelkkien pesunaarmujen poisto/värin palautus ja holoton lopputulos vaahtarilla.![]()
Joku ammattiylpeys oltava, ettei suostu kuraa tekemään.
JaniH kirjoitti:Mietin että jos perustaisi itse fiksaamon jossa olisi laatustandardina juurikin pesukinnas-standarit =) Ja aineiksi jotain ihan muuta kuin Prestaa ja Autoglymiä mitkä näyttäisivät olevan "ammattikäytössä" suosituimpia, pikaisen googletuksen perusteella joku käyttää jopa Korrekkia ja taisi joku pulju mainostaa Turtleakin =)
Maksava asiakas kun vain sattuu olemaan oikeassa...NiPaHu kirjoitti:JaniH kirjoitti:Mietin että jos perustaisi itse fiksaamon jossa olisi laatustandardina juurikin pesukinnas-standarit =) Ja aineiksi jotain ihan muuta kuin Prestaa ja Autoglymiä mitkä näyttäisivät olevan "ammattikäytössä" suosituimpia, pikaisen googletuksen perusteella joku käyttää jopa Korrekkia ja taisi joku pulju mainostaa Turtleakin =)
Nii ja kun asiakas suorittaa ekan liotinpesun autolle ja holot paljastuu alta ku Malcon fillerimaski lähtee pinnasta ni tietää kelle soitellaJaniH kirjoitti:Maksava asiakas kun vain sattuu olemaan oikeassa...NiPaHu kirjoitti:JaniH kirjoitti:Mietin että jos perustaisi itse fiksaamon jossa olisi laatustandardina juurikin pesukinnas-standarit =) Ja aineiksi jotain ihan muuta kuin Prestaa ja Autoglymiä mitkä näyttäisivät olevan "ammattikäytössä" suosituimpia, pikaisen googletuksen perusteella joku käyttää jopa Korrekkia ja taisi joku pulju mainostaa Turtleakin =)
Laskeskelin tuossa saunoessa että otetaan omasta katteesta pois se mitä vaatii että jälki on edes ok, eli karvalla + Megun #105:llä pahimmat naarmut pois ja vaahtomuovibn kanssa yleiskiillotus (oletettavasti vihreä/sininen Hex + topikin Malco niin saa vahankin samaan).
Viitsii sitten jättää oman käyntikortin hanskalokeroon =)